apple.com

The new iPhone 5 features an 8 megapixel camera, 4-inch retina display, and new earbuds. While shoppers may pay up to $800 for a new iPhone, the 16GB iPhone 5 costs $200. Following is a list of 20 items you can buy for the same amount of money.

62 Hamburgers
St. Louis Post Dispatch

For $200, you could buy 62 hamburgers (priced at $3.20 each).

79 gallons of Milk
USAGYongsan via Flickr

For $200, you could buy 79 gallons of milk (priced at $2.53 each). That's enough to fill a bath tub.

119 loaves of bread
: : w i n t e r t w i n e d : : via Flickr

For $200, you could buy 119 loaves of bread (priced at $1.67 each).
Stacked in a tower, 119 loaves would be 12 stories tall.

93 Pacifiers
Brandon Doran via Flickr

For $200, you could buy 93 pacifiers (priced at $2.14 a piece).

4 sleeping bags
amazon.com

For $200, you could buy 4 sleeping bags (priced at $43.61 each).

1,250 Eggs
Getty Images

For $200, you could buy 1,250 eggs (priced at 16 cents each).
That's more than 104 dozen.

114 pairs of socks
amazon.com

For $200, you could buy 114 pairs of socks (priced at $1.75 a pair). If you wore one clean pair a day, you could go more than 3 months without washing them.

13 pairs of headphones
jennypdx via Flickr

For $200, you could buy 13 pairs of headphones (priced at $14.98 a set).

3 Hammocks
rei.com

For $200, you could buy 3 hammocks (priced at $64.95 each).

2 Tickets to Disneyland
Mastery of Maps via Flickr

For $200, you could buy 2 tickets to Disneyland (priced at $87), with enough left over to buy food while you're there.

52 gallons of gas
Matt Rourke , AP

For $200, you could buy 52 gallons of gas. That's enough for a midsize sedan to take a 1,520 mile trip.

571 rolls of toilet paper
Jason Olson, Deseret News

For $200, you could buy 571 rolls of toilet paper (priced at 35 cents a roll).

171 lbs of flour
cafemama via Flickr

For $200, you could buy 171 pounds of flour (priced at $1.16 per pound).

298 Tacos
rdpeyton via Flickr

For $200, you could buy 298 tacos (priced at 66 cents each).

26 Large Pizzas
shutterstock.com

For $200, you could buy 26 large pizzas (priced at $7.68 each).

1,538 Pencils
Sarah Ause, Deseret News

For $200, you could buy 1,538 pencils (priced at 13 cents each).

27 Staplers
amazon.com

For $200, you could buy 27 staplers (priced at 7.40 each).

42 rolls of duct tape
amazon.com

For $200, you could buy 42 rolls of duct tape (priced at $4.73 each).

4,000 jumbo paperclips
Brian J. Bruemmer via Flickr

For $200, you could buy 4,000 jumbo paperclips (priced at 5 cents each).
If linked together, 4,000 paperclips would stretch more than the length of a football field (counting both endzones).

480 AA batteries
Anton Fomkin via Flickr

For $200, you could buy 480 AA batteries (valued at 41 cents each). Assuming 30 hours of life per unit, that's over 14,400 hours of battery life