The Utah High School Basketball Coaches Association Senior All-Star games will take place this Friday at Corner Canyon High School.

A total of four games will be played, beginning at 3 p.m. with the 1A vs. 2A all-star game, followed by the 3A game at 4:45 p.m., the 4A game at 6:30 p.m. and the 5A game at 8:15 p.m.

The 3A game pits Region 9 and 12 against region 10 and 11. In 4A, it’s Region 5 and 7 vs. Region 6 and 8, while the 5A game will feature Region 1 and 4 against Region 2 and 3.

Here’s a breakdown of all the rosters.

Class 1A

Brinler Tanner, Merit Academy; Dusty Jones, Tabiona; Bridger Steele, Tintic; Tyrell Bear, Dugway; Trevor Santana, West Ridge; Boem In, Mount Vernon; Zane Evans, Tintic; Kix Roundy, Bryce Valley; Devin Timm, West Desert; Landyn Brinkerhoff, Bryce Valley

Class 2A

Mark Burton, Layton Christian; Ivan Kamili, Layton Christian; Kyle Eng, Rowland Hall; Eric Wayment, North Summit; Mason Richins, North Summit; Dane Stewart, Kanab; Garrison Beckstrand, Millard; Peyton Smith, Delta; Derek Wright, Manti; Andy Johnson, South Sevier

Class 3A (Region 9 & 12)

Cody Ruesch, Pine View; Justin Loveless, Snow Canyon; Malachi Otis, James Eardley, Dixie; James Eardley, Dixie; Marcus McKone, Desert Hills; Lorenzo Camba, Canyon View; Spencer Jensen, Canyon; Peyton Fausett, Carbon; Chet Dalton, Juab; Dakota Anderson, North Sanpete

Class 3A (Region 10 & 11)

Jason Andersen, Logan; Chance Ross, Union; Trevor Allred, Union; Avery Ames, Juan Diego; Maliik Fagan-Foster; Cameron Potter, Grantsville; Tristan Hartfiel, Bear River; Drew Fleming, Park City; Ace Hymas, Tooele; Connor Searle, Tooele

Class 4A (Region 5 & 7)

Neema Namdar, Alta; Rick Schmidt, Highland; Jarom Mecham, Box Elder; Brayden Johnson, Corner Canyon; Cameron Dougherty, Corner Canyon; Dacian Spotted Elk, East; Gavin Baxter, Timpview; AJ Bollinger, Timpview; Will Clark, Orem; Austin Parkinson, Bountiful

Class 4A (Region 6 & 8)

Tayler Marteliz, Kearns; Kur Kuath, Kearns; Isaac Monson, Olympus; Austin Stevenson, Skyline; Trevor Shurtliff, Uintah; AJ Hodges, Murray; Peyton Christman, Murray; James Walljasper, Murray; Kolten Mortensen, Payson; Eli Walch, Hillcrest

Class 5A (Region 1 & 4)

Tanner Nygren, Lehi; Brody Childs, Pleasant Grove; Frank Jackson, Lone Peak; Asa McCord, Westlake; Maizen Fausett, Westlake; Jaden Vaughn, Herriman; Spencer Johnson, American Fork; Joey Andrews, Riverton; Jake Hendricks, Sky View; Grant Ellison, Weber

Class 5A (Region 2 & 3)

Landon Swartz, Davis; Kalvin Mudrow, Syracuse; Cole Huish, Viewmont; Julian Blackmon, Layton; Jakoby Kemp, Layton; Preston Sanchez, Copper Hills; Charlie Olsen, Copper Hills; Yoeli Childs, Bingham; Schyler Shoemaker, Bingham; Chayse Mims, Brighton

Deseret News prep editor and Real Salt Lake beat writer. EMAIL: jedward@deseretnews.com