Class 5A

Team scores

1. Davis, 93; 2. American Fork, 70; 3. Riverton, 69; 4. Copper Hills, 58; 5. Syracuse, 49; 6. Alta, 30; 7 (tie). Lone Peak, Herriman, Kearns, 25; 10 (tie). Clearfield, Skyline, Bingham, 22.

Individual results

100 — 1. Jake Smith, Copper Hills, 10.86; 2. Javier Coles, Herriman, 10.96; 3. Garrett Peck, Cottonwood, 11.02; 4. Alex Thompson, Hillcrest, 11.06; 5. Cole Lambourne, Riverton, 11.11; 6. Bubba Pecht, Hillcrest, 11.12; 7. Alex Walton, Cottonwood, 11.13; 8. Mason Gajkowski, Jordan, 11.15.

200 — 1. Jake Smith, Copper Hills, 22.05; 2. Javier Coles, Herriman, 22.13; 3. Cole Lambourne, Riverton, 22.30; 4. Jordan, 22.35; 5. Logan Rusch, Clearfield, 22.55; 6. Alex Walton, Cottonwood, 22.62; 7. David McNamara, Alta, 22.82; 8. Landon Hart, Davis, 23.02.

400 — 1. Cole Lambourne, Riverton, 48.29; 2. Andy Rounds, Skyline, 48.66; 3. Taylor Asay, Copper Hills, 49.67; 4. Tyler Liddiard, Murray, 49.79; 5. Blake Ellis, Lone Peak, 50.29; 6. Cole Odle, American Fork, 50.32; 7. Daniel Keller, American Fork, 50.46; 8. Tom Christensen, Layton, 50.59.

800 — 1. Brad Nye, Davis, 1:54.53; 2. Haven Shelton, Pleasant Grove, 1:55.46; 3. Preston Williams, Syracuse, 1:55.90; 4. Joe White, Davis, 1:56.28; 5. Clayton Young, American Fork, 1:56.30; 6. Ashenafe Richardson, American Fork, 1:56.79; 7. Austin West, American Fork, 1:57.23; 8. Dustin Randall, Weber, 1:58.97.

3,200 — 1. Austin West, American Fork, 9:06.19; 2. Dallin Taylor, Hunter, 9:17.32; 3. Clayton Young, 9:19.09; 4. Steve Morrin, Lone Peak, 9:24.15; 5. Ashenafe Richardson, American Fork, 9:29.00; 6. MacKenzie Morrison, American Fork, 9:30.65; 7. Cody Glad, Kearns, 9:33.02; 8. Brayden Cromar, Davis, 9:33.73.

110 hurdles — 1. Jordan Nelson, Copper Hills, 14.66; 2. Austin Warner, Clearfield, 15.08; 3. Rusty Jones, Kearns, 15.19; 4. Shane Russell, Syracuse, 15.31; 5. Ryan Jensen, Alta, 15.41; 6. Andy Harris, Hillcrest, 15.53; 7. Jamison Nielson, Syracuse, 15.62; 8. Dalton Facer, Davis, 15.67.

300 hurdles — 1. Jake Kershisnik, Alta, 38.85; 2. Austin Warner, Clearfield, 39.28; 3. Brandon Mahoney, Riverton, 39.30; 4. Jordan Nelson, Copper Hills, 39.33; 5. Cole Eisenhour, Roy, 39.56; 6. Blake Eyring, Brighton, 39.72; 7. Rusty Jones, Kearns, 40.17; 8. Jayden Epperson, Murray, 40.27.

4x100 relay — 1. Copper Hills (Derek Farley, Jordan Nelson, Taylor Asay, Jake Smith), 42.24; 2. Davis, 42.30; 3. Cottonwood, 42.58; 4. Alta, 42.65; 5. Hillcrest, 43.09; 6. American Fork, 43.74; 7. West Jordan, 44.06; 8. Riverton, 44.24.

Medley relay — 1. Lone Peak (Ryan Jensen, Blake Ellis, Zac Saunders, Steve Morrin), 3:30.27; 2. American Fork, 3:30.77; 3. Davis, 3:34.09; 4. Syracuse, 3:36.42; 5. Viewmont, 3:39.45; 6. Alta, 3:39.72; 7. Clearfield, 3:40.48; 8. Bingham, 3:41.62.

4x400 relay — 1. Davis (Dallin Hart, Joe White, Brad Nye, Landon Hart), 3:20.70; 2. Riverton, 3:23.00; 3. Syracuse, 3:23.23; 4. Kearns, 3:23.76; 5. Weber, 3:25.29; 6. Alta, 3:26.22; 7. American Fork, 3:26.68; 8. Copper Hills, 3:29.76.

Pole vault — 1. Dillon Robinson, Bingham, 14'09; 2. Andrew Hogan, West Jordan, 14'06; 3. Dallas Singley, Viewmont, 14'03; 4. Andy Godfrey, Herriman, 14'00; 5. Jacob Zaugg, Syracuse, 13'09; 6. Mitch Kalinin, Bingham, 13'06; 7. Curtis Parker, Alta, 13'06; 8. Zach Watson, Syracuse, 13'00.

Long jump — 1. Rusty Jones, Kearns, 21'10; 2. Blake Miller, Jordan, 21'08; 3. Skyler Munson, Pleasant Grove, 21'07; 4. Tyson Bullock, Davis, 21'06; 5. Ryan Scott, Skyline, 21'06; 6. Justin Buttars, Fremont, 21'03.75; 7. Logan Leavitt, Fremont, 21'00; 8. Ilir Aliji, Granger, 20'09.75.

Shot put — 1. Hunter Naisbitt, Syracuse, 55'07.25; 2. Anthony Crawford, Riverton, 54'09.25; 3. McKay Burnett, Riverton, 53'07.75; 4. Landon Simonsen, Davis, 53'02.75; 5. Bryce Maluia, Copper Hills, 51'11.50; 6. Miles Flake, Davis, 48'03.50; 7. Miller Crawford, Riverton, 47'08.50; 8. Kyle Speirs, Jordan, 47'07.75.

Javelin — 1. Spencer Betker, Davis, 194'00; 2. Grant Lindeman, Bingham, 169'11; 3. Jacob Ferrell, Davis, 168'01; 4. Nate Evans, Brighton, 168'01; 5. Dylan Kimber, Riverton, 165'08; 6. Brendan Stratton, Lone Peak, 164'02; 7. Tyler Huffaker, Viewmont, 163'04; 8. Tyler Anderson, Murray, 158'06; 9. Collin Butterfield, West Jordan, 155'06.

Class 4A

Team scores

1. Sky View, 78; 2. Springville, 60; 3. Woods Cross, 54; 4. Maple Mountain, 45; 5. Box Elder, 42; 6. Orem, 35; 7. Pine View, 33; 8. Provo, 31; 9. Highland, 28.3; 10. Timpanogos, 28.

Individual results

100 — 1. Anthony Osheku Jr., Highland, 10.92; 2. Rand Hughes, Woods Cross, 10.99; 3. Brady Martin, Sky View, 11.08; 4. Aaron Slinker, Provo, 11.18; 5. ach Gardanier, Springville, 11.28; 6. Bradon Fuller, Mountain Crest, 11.31; 7. Jordan Peterson, Lehi, 11.34; 8. Tyler Widdison, Logan, 11.39.

200 — 1. Rand Hughes, Woods Cross, 22.01; 2. Brady Martin, Sky View, 22.17; 3. Anthony Osheku Jr., Highland, 22.19; 4. Aaron Slinker, Provo, 22.67; 5. Zach Gardanier, Springville, 22.77; 6. Derek Lord, Woods Cross, 22.94; 7. Sean Gabaldon, Highland, 22.95; 8. Matt Parrish, Bountiful, 23.06.

400 — 1. Brady Martin, Sky View, 48.66; 2. Deion Rutland, Timpanogos, 49.84; 3. Brandon Poulos, Orem; 4. Blake Adams, Salem Hills, 50.33; 5. Tyler Johnson, Uintah, 50.48; 6. Zac Hayword, Timpview, 50.48; 7. Jordan Bozarth, Snow Canyon, 50.60; 8. Kevin Muirbrook, Maple Mountain, 50.99.

800 — 1. Taylor Charles, Orem, 1:56.43; 2. Trevor Thompson, Pine View, 1:56.88; 3. Braden Perry, Box Elder, 1:57.66; 4. Matt Benson, Mountain View, 1:58.12; 5. Tyler Roberts, Sky View, 1:58.23; 6. Tyson Lambert, Stansbury, 1:58.37; 7. Abe Weeks, Bonneville, 1:58.50; 8. Tanner Smith, Timpview, 1:58.51.

3,200 — 1. Spencer Hanson, Maple Mountain, 9:21.23; 2. Braden Perry, Box Elder, 9:24.11; 3. Corey Kimzey, Pine View, 9;31.11; 4. Tyson Lambert, Stansbury, 9:33.60; 5. Jacob Heslington, Timpanogos, 9:35.53; 6. Adam Hendrickson, Box Elder, 9:36.83; 7. Trevor Thompson, Pine View, 9:37.41; 8. Joseph Christensen, Springville, 9:41.34.

110 hurdles — 1. Montana Hollowell, Dixie, 15.04; 2. Tyler Stephens, Sky View, 15.23; 3. Kaleb Egbert, Orem, 15.35; 4. Eddie Prothero, Maple Mountain, 15.40; 5. Angel Medina, Tooele, 15.52; 6. Jeremy Jay, Springville, 15.83; 7. Brandon Hardy, Orem, 15.89; 8. Fred Beacham, Tooele, 16.15.

300 hurdles — 1. Montana Hollowell, Dixie, 39.16; 2. Jeremy Jay, Springville, 39.19; 3. Fred Beacham, Tooele, 39.97; 4. Kayden Barber, Snow Canyon, 40.05; 5. Tyler Widdison, Logan, 40.46; 6. Alex Flitton, Bonneville, 40.66; 7. Bradon Fuller, Mountain Crest, 40.78; 8. Cameron Dopp, Woods Cross, 40.99.

4x100 relay — 1. Highland (Sione Houma, Sean Gabaldon, Malcom Card-Turner, Ahtony Osheku Jr.), 42.83; 2. Sky View, 42.98; 3. Timpview, 43.48; 4. Springville, 43.69; 5. Provo, 43.93; 6. Timpanogos, 44.03; 7. Woods Cross, 44.14; 8. Maple Mountain, 44.30.

Medley relay — 1. Timpanogos (Trever Matheson, Cayden Brown, Deion Rutland, Jacob Heslington), 3:33.71; 2. Maple Mountain, 3:34.03; 3. Orem, 3:35.55; 4. Woods Cross, 3:38.79; 5. Snow Canyon, 3:38.81; 6. Bountiful, 3:39.20; 7. Stansbury, 3:39.38; 8. Springville, 3:44.08.

4x400 relay — 1. Springville (Jalon Miyasaki, Trevor Church, Daniel Jones, Jeremy Jay), 3:24.85; 2. Woods Cross, 3:24.98; 3. Pine View, 3:26.48; 4. Timpview, 3:27.08; 5. Maple Mountain, 3:27.70; 6. Orem, 3:28.68; 7. Salem Hills, 3:29.93; 8. Sky View, 3:32.48.

Pole vault — 1. Joe Johnson, Woods Cross, 10'09; 2. Andres Rodriguez, Woods Cross, 10'09; 3. Joe Coppin, Logan, 10'06; 4. Cameron Violette, Logan, 10'06; 5. Jordan Warner, Woods Cross, 10'06; 6. Chris Reid, Logan, 10'0; 7. Jon LeBaron, Timpanogos, 9'06; 8. Michael Bowden, Box Elder, 9'06.

Long jump — 1. Jaron Bytheway, East, 22'07.25; 2. Zach Gardanier, Springville, 21'07.25; 3. Bryce Dean, Payson, 21'03; 4. Kyle Larsen, Provo, 21'02.75; 5. Gabe Anderson, Sky View, 20'10.50; 6. Caden Dortch, Westlake, 20'09; 7. Zach McKinley, Sky View, 20'04.75; 8. Mitch Maye, Springville, 20'02.50.

Shot put — 1. Vaha Vainuka, East, 48'06.74; 2. Sean Smith, 47'06; 3. Grant Evans, Springville, 47'03.25; 4. Trenton Mortensen, Salem Hills, 46'05.50; 5. Iniki Tauveli, Timpview, 45'11.75; 6. Jaren Balls, Sky View, 45'10.25; 7. Scott Farr, Logan, 45'02.50; 8. Dave Mamata, Woods Cross, 45'01.50.

Javelin — 1. Darchon Taggart, Woods Cross, 181'03; 2. Zack Koger, Bonneville, 165'09; 3. Jared Lambert, Sky View, 161'06; 4. Brock Davies, Stansbury, 158'09; 5. Nathaniel Barton, Provo, 157'05; 6. Skyler Porcaro, Maple Mountain, 156'11; 7. Michael Clark, Woods Cross, 154'00; 8. Trevor Palmer, Salem Hills, 144'04.

Class 3A

Team scores

1. Hurricane, 89.5; 2. Canyon View, 78; 3. Richfield, 68; 4. Desert Hills, 59; 5. Cedar, 56; 6. Park city, 46; 7. Wasatch, 45; 8. Delta, 39; 9. Juab, 28; 10. Bear River, 16.

Individual results

100 — 1. Tyler Sorensen, Richfield, 10.80; 2. Drake Walker, Bear River, 10.87; 3. Christian Weidle, Judge, 11.06; 4. Adam Thompson, Hurricane, 11.12; 5. Treyson Fullmer, Cedar, 11.22; 6. Mason Larkin, Desert Hills, 11.23; 7. Hunter Morley, ALA, 11.26; 8. Dakota Kleven, North Sanpete, 11.38.

200 — 1. Tyler Sorensen, Richfield, 21.69; 2. Drake Walker, Bear River, 21.80; 3. Adam Thompson, Hurricane, 22.41; 4. Mason Larkin, Desert Hills, 22.62; 5. Treyson Fullmer, Cedar, 22.65; 6. Sioneofa Lapuaho, Union, 22.80; 7. Dakota Kleven, North Sanpete, 22.83; 8. Mason West, Park City, 23.02.

400 — 1. Tyler Sorensen, Richfield, 48.92; 2. Brady Bradford, Canyon View, 50.12; 3. Nick Burns, Cedar, 50.27; 4. Treyson Fullmer, Cedar, 51.26; 5. Jake Morgan, Juab, 51.53; 6. Scott Callister, Canyon View, 51.69; 7. Mika Mason, Richfield, 51.85; 8. Micah Sandusky, Park City, 52.03.

800 — 1. Matt Nagie, Park City, 1:56.85; 2. Danny Stevenson, Cedar, 1:57.29; 3. Jordan Prince, Hurricane, 1:57.36; 4. Tyler Nielson, Delta, 1:57.45; 5. Brock Orme, Juab, 1:58.95; 6. Bradon Chidister, Richfield, 1:59.68; 7. Talem Franco, Wasatch, 1:59.88; 8. Dane Nielson, Delta, 1:59.97.

3,200 — 1. Matt Wright, Canyon View, 9:32.33; 2. Jordan Prince, Hurricane, 9:37.72; 3. Ben Saarel, Park City, 9:53.43; 4. Garrett Marsing, Carbon, 9:53.70; 5. Colter Tucker, Richfield, 9:57.42; 6. Mark Albrecht, Desert Hills, 9:59.14; 7. Colter Merritt, Park City, 9:59.34; 8. Keith Powell, Union, 10:11.75.

110 hurdles — 1. Cale Strong, Wasatch, 14.62; 2. Weston Cropper, Delta, 15.55; 3. Brad Wulfenstein, Desert Hills, 15.71; 4. Dane Durfee, Grantsville, 15.92; 5. Brady Bradford, Canyon View, 15.94; 6. Casey Evans, Morgan, 16.00; 7. Brendon Jorgensen, Emery, 16.35; 8. JJ Morley, Union, 16.39.

300 hurdles — 1. Cale Strong, Wasatch, 38.77; 2. Weston Cropper, Delta, 39.18; 3. Brady Bradford, Canyon View, 39.71; 4. JJ Morley, Union, 40.23; 5. Micah Sandusky, Park City, 40.30; 6. Dane Durfee, Grantsville, 40.55; 7. Brad Wulfenstein, Desert Hills, 41.31; 8. Brendon Jorgensen, Emery.

4x100 relay — 1. Desert Hills (Mason Larkin, Taylor Fox, Kyler Watson, Skyler Swaney), 43.27; 2. Hurricane, 43.58; 3. Cedar, 43.78; 4. Richfield, 44.01; 5. Canyon View, 44.04; 6. Juab, 44.27; 7. Juan Diego, 44.64; 8. North Sanpete, 44.70.

4x400 relay — 1. Cedar (Danny Stevenson, Andrew Wilson, Jared Rhoton, Nick Burns), 3:27.27; 2. Canyon View, 3:28.24; 3. Grantsville, 3:28.33; 4. Wasatch, 3:29.01; 5. Richfield, 3:29.43; 6. Desert Hills, 3:29.73; 7. Hurricane, 3:30.27; 8. North Sanpete, 3:31.17.

Long jump — 1. Dalton Nelson, Carbon, 21'08.75; 2. Porter Harris, Desert Hills, 21'07.25; 3. Robert Reeve, Hurricane, 21'02.75; 4. Kolton Knighton, Canyon View, 21'02.50; 5. Mason Larkin, Desert Hills, 21'01.25; 6. Nate Lee, Wasatch, 20'11; 7. Timmy Johnson, Richfield, 20'07.50; 8. Malcolm Shipmon, Ben Lomond, 20'07.

Shot put — 1. Ben Doolin, Canyon View, 48'00.25; 2. Brian Scott, Hurricane, 47'10.50; 3. Jake Adams, Park City, 46'08; 4. TJ Bessiger, Wasatch, 46'06.25; 5. Tyler Kuhlman, Hurricane, 44'03.75; 6. Robert Torgerson, Richfield, 44'00.25; 7. Christian Boorman, Manti, 44'00.25; 8. Ben Hicks, Juan Diego, 43'09.50.

Javelin — 1. Yoshihiko Scott, Canyon View, 191'09; 2. Ryan Petersen, Delta, 188'06; 3. Jake Nielson, Juab, 176'05; 4. Jarom Healey, Hurricane, 166'07; 5. Steven Snodgress, Hurricane, 165'04; 6. Jeff Rowley, Juab, 164'08; 7. Dallen Bird, North Sanpete, 155'09; 8. Casey Evans, Morgan, 154'10.

Class 2A

Team scores

1. Grand, 122; 2. Parowan, 114; 3. Kanab, 69; 4. South Sevier, 59; 5. San Juan, 53; 6. North Summit, 52; 7. Enterprise, 34; 8. Layton Christian, 33; 9. North Sevier, 32; 10. Millard.

Individual results

100 — 1. Michael Abbott, South Sevier, 10.94; 2. Nick Edwards, Layton Christian, 11.01; 3. Kyson McBride, Kanab, 11.21; 4. Billy Keddington, Grand, 11.27; 5. Sage Palmer, Enterprise, 11.34; 6. Cody Barber, Kanab, 11.44; 7. Wesley Rodda, Grand, 11.48; Ryan Robinson, Parowan, 11.54.

200 — 1. Michael Abbott, South Sevier, 22.09; 2. Kyson Mcbridge, Kanab, 22.38; 3. Nick Edwards, 22.38; 4. Sage Palmer, Enterprise, 22.85; 5. Wyatt Brown, Grand, 23.16; 6. Wesley Rodda, Grand, 23.20; 7. Cisco Davey, Grand, 23.33; 8. Cody Barber, Kanab, 23.41.

400 — 1. Michael Abbott, South Sevier, 49.91; 2. David Kirby, Kanab, 50.41; 3. Ammon Blauer, Parowan, 51.06; 4. Wyatt Brown, Grnad, 51.18; 5. Ryan Robinson, Parowan, 51.28; 6. Billy Keddington, Grand, 51.31; 7. Chase Argyle, North Sevier, 51.61; 8. Donovan Robertson, North Summit, 52.34.

800 — 1. Ammon Blauer, Parowan, 2:00.05; 2. Andy Gilbert, Rowland Hall, 2:05.68; 3. Garret Rowser, North Summit, 2:05.72; 4. Jacob Francis, Grand, 2:05.73; 5. Yanni Gallagher, Kanab, 2:06.31; 6. John Gilbert, Rowland Hall, 2:07.20; 7. Zach Peterson, North Sevier, 2:08.29; 8. Tyler Hugentobler, Grand, 2:09.47.

3,200 — 1. Zach Peterson, North Sevier, 9:56.65; 2. Easton Richardson, Millard, 10:12.81; 3. Jacob Francis, Grand, 10:13.62; 4. Garret Rowser, North Summit, 10:16.31; 5. Ammon Blauer, Parowan, 10:28.08; 6. Jade Grover, San Juan, 10:37.48; 7. Yanni Gallagher, Kanab, 10:40.87; 8. Taylor Francom, San Juan, 10:45.58.

110 hurdles — 1. Ammon Mitchell, San Juan, 15.20; 2. Tyler Glover, Kanab, 15.78; 3. Jaxon Mills, South Sevier, 16.97; 4. Jared Southwick, Kanab, 17.21; 5. Garrett Robinson, Parowan, 17.68; 6. Kevin Ballard, Grand, 17.69; 7. Kaelob Miller, Gunnison, 17.74; 8. Kevin Bowen, North Summit, 18.43.

300 hurdles — 1. Tyson Hampton, North Sevier, 41.22; 2. Bronson Orton, Parowan, 41.83; 3. Jared Southwick, Kanab, 42.19; 4. Andy Bathemess, Grand, 42.27; 5. Kaelob Miller, Gunnison, 44.71; 6. Ammon Mitchell, San Juan, 45.72; 7. Ryan Hicks, North Summit, 46.67; 8. Josh Pasini, Enterprise, 47.40.

4x100 relay — 1. Grand (Billy Keddington, AJ Davis, Cisco Davey, Wesley Rodda), 43.83; 2. Layton Christian, 43.91; 3. Kanab, 45.07; 4. Millard, 45.10; 5. San Juan, 45.33; 6. Parowan, 46.08; 7. South Summit, 46.23; 8. North Summit, 46.42.

4x400 relay — 1. Parowan (Jaylund Hammonds, Bronson Orton, Thomas Neighbor, Ryan Robinson), 3:31.22; 2. Grand, 3:31.79; 3. North Summit, 3:38.06; 4. Millard, 3:40.96; 5. San Juan, 3:45.03; 6. Layton Christian, 3:47.98; 7. South Sevier, 3:51.33; 8. Enterprise, 3:51.56.

Pole vault — 1. Chase Halterman, Parowan, 13'06; 2. Sean Halterman, Parowan, 13'00; 3. Donovan Robertson, North Summit, 11'09; 4. Helaman Garcia, Kanab, 9'06.

Long jump — 1. Zack Wood, Parowan, 20'09.50; 2. Wesley Rodda, Grand, 20'04; 3. Billy Keddington, Grand, 20'04; 4. Dustin Delahoussaye, Enterprise, 20'02; 5. Henri Jussila, Layton Christian, 20'00.50; 6. Colby Redd, San Juan, 20'00.50; 7. Ammon Mitchell, San Juan, 19'11.75; 8. Josh Pasini, Enterprise, 19'10.

Shot put — 1. Zack Wood, Parowan, 44'01.25; 2. Spencer Smith, Grand, 43'00; 3. Joey Leavitt, South Sevier, 42'04.50; 4. Frank Buchanan, North Summit, 42'02; 5. Colten Argyle, South Sevier, 41'10.75; 6. Josh Hawes, Layton Christian, 40'05.75; 7. Kevin Ballard, Grand, 40'04.75; 8. Akseli Kaasalainen, Layton Christian, 38'04.50.

Javelin — 1. Colton Caldwell, Gunnison, 163'06; 2. Sage Palmer, Enterprise, 159'01; 3. Bronson Orton, Parowan, 156'08; 4. Logan Baker, South Sevier, 152'03; 5. Seth Moses, San Juan, 150'04; 6. Kendell White, Beaver, 142'05; 7. Brett Schill, Enterprise, 133'02; 8. Karl Quarles, South Sevier, 129'09.

Class 1A

Team scores

1. Duchesne, 105; 2. Monticello, 89; 3. Rich, 85; 4. Altamont, 68; 5. Piute, 44; 6. St. Joseph, 42.5; 7. Milford, 36; 8. Panguitch, 32.5. 9. Wayne, 28; 10. Whitehorse, 18.

Individual results

100 — 1. Austin Gallyer, Altamont, 11.28; 2. Macoy Young, Duchesne, 11.35; 3. Shiaba Allen, Duchesne, 11.42; 4. Cody Groll, Rich, 11.46; 5. Dylan Cunningham, Piute, 11.59; 6. Justin Kwon, Wasatch Academy, 11.63; 7. Kyle Foy, Altamont, 11.74; 8. Kendal Maughan, Monticello, 11.91.

200 — 1. Trenton Taylor, Wayne, 23.02; 2. Macoy Young, Duchesne, 23.04; 3. Cody Groll, Rich, 23.50; 4. Shiaba Allen, Duchesne, 23.61; 5. Justin Kwon, Wasatch Academy, 24.14; 6. Trevor Silva, Rich, 24.23; 7. Morgan Hoyt, Valley, 24.42; 8. Austin Gallyer, Altamont, 24.82.

400 — 1. Macoy Young, Duchesne, 51.21; 2. Devin Wright, Monticello, 52.26; 3. Austin Groll, Rich, 52.69; 4. Daniel Hardy, Milford, 53.13; 5. Kyle Foy, Altamont, 53.72; 6. Shelton Denison, Tintic, 53.76; 7. Cameron Fawson, Panguitch, 54.13; 8. Montana Welch, Monticello, 54.67.

800 — 1. Daniel Philpot, St. Joseph, 2:02.28; 2. Benjamin Bagley, Piute, 2:05.51; 3. Jordan Allred, Duchesne, 2:07.26. 4. Cordarelton Benn, Whitehorse, 2:08.48; 5. Braxton Syrett, Bryce Valley, 2:09.11; 6. Colby Spencer, Valley, 2:09.46; 7. Sam Weil, St. Joseph, 2:09.76; 8. Bramdon Linkogle, Rich, 2:09.77.

3,200 — 1. Dylan Lindsay, Altamont, 10:28.57; 2. Cordarelton Benn, Whitehorse, 10:32.84; 3. Sam Weil, St. Joseph, 10:35.99; 4. Justin Wright, Monticello, 10:48.25; 5. Adam Platt, Bryce Valley, 10:53.52; 6. Brock Larson, Wasatch Academy, 10:56.29; 7. Colten Burr, Piute, 10:56.50; 8. Dallin Leifson, Rich, 11:22.72.

110 hurdles — 1. Jake Duncan, Monticello, 16.30; 2. Cody Groll, Rich, 16.56; 3. Shiaba Allen, Duchesne, 16.61; 4. Dallin Duncan, 16.69; 5. R.J. Cook, Altamont, 17.34; 6. Shaylen Allred, West Desert, 17.49; 7. Keldon Norris, Panguitch, 17.93; 8. Cajun Syrett, Bryce Valley, 18.23.

300 hurdles — 1. Cody Groll, Rich, 41.87; 2. Riley Miller, Panguitch, 42.37; 3. Dallin Duncan, Monticello, 42.61; 4. Myles Potter, Tabiona, 42.62; 5. Jake Duncan, Monticello, 43.55; 6. Justin Kwon, Wasatch Academy, 43.60; 7. Shaylen Allred, West Desert, 44.10; 8. Phil Peart, Rich, 45.35.

4x100 relay — 1. Duchesne (Grant Marett, Devin Davis, Matt Muir, Shiaba Allen), 45.76; 2. Monticello, 45.97; 3. Altamont, 46.26; 4. Wayne, 46.39; 5. Piute, 46.65; 6. Rich, 46.93; 7. Panguitch, 47.89; 8. Milford, 48.10.

4x400 relay — 1. Rich (Phil Peart, Kayden Calder, Parker Stuart, Austin Groll), 3:41.04; 2. Piute, 3:43.55; 3. Altamont, 3:44.47; 4. Manila, 3:46.72; 5. Monticello, 3:47.23; 6. Dugway, 3:51.62; 7. Duchesne, 3:51.83; 8. Panguitch, 3:53.10.

Long jump — 1. Myles Potter, Tabiona, 21'02.75; 2. Austin Gallyer, Altamont, 21'01.50; 3. Kayden Calder, Rich, 20'01; 4. Dylan Cunningham, Piute, 19'10.50; 5. Macoy Young, Duchesne, 19'00; 6. Morgan Hoyt, Valley, 18'11; 7. Devin Wright, Monticello, 18'10.50; 8. Lorenzo Dudley, S.L. Lutheran, 18'00.75.

Shot put — 1. Max Lewis, Duchesne, 45'09.50; 2. Dalton Smith, Altamont, 45'07.75; 3. Tyler Denny, Milford, 45'02.50; 4. Braiden Despain, Duchesne, 44'11.75; 5. Trevor Behunin, Wayne, 41'03.50; 6. Jason Johnson, Green River, 41'01.50; 7. Grant Marett, Duchesne, 39'07.75; 8. Kalen Larsen, Rich, 39'04.25.

Javelin — 1. Devin Wright, Monticello, 182'11; 2. Mauricio Hernandez, Milford, 168'11; 3. Justin Johnson, Green River, 163'01; 4. Randy Ellett, Wayne, 160'01; 5. Trevor Behunin, Wayne, 159'02; 6. Jake Duncan, Monticello, 154'09; 7. Brady Meek, Rich, 154'05; 8. Kelton Price, Piute, 144'08.